NorMed – fizjoterapia i rehabilitacja, fizjoterapia łódź, rehabilitacja łódź

 

Kontakt (+48) 724583330

 

Kontakt (+48) 724583330

 

mgr Norbert Barski

Witam serdecznie!

Nazywam się Norbert Barski jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kierunek ten ukończyłem na wydziale Wojskowo – Lekarskim z tytułem magistra fizjoterapii. Byłem stypendystą Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Pracowałem z pacjentami na oddziale ortopedycznym, a także z pacjentami neurologicznymi oraz ambulatoryjnymi.

W codziennej pracy z pacjentem wykorzystuję techniki:

1) Terapii manualnej według koncepcji Maitland – jest jedną z najpopularniejszych na świecie metod terapii manualnej, posiada akredytację IFOMT. Łączy techniki terapeutyczne działające na stawy, mięśnie i tkankę nerwową. Jest idealną metodą do leczenia pacjentów z każdą jednostką chorobową

2) Treningu funkcjonalnego – techniki neurodynamiczne, stretching mięśni, ćwiczenia stabilizacyjne i indywidualnie dopasowane ćwiczenia, które pacjent może wykonywać w domu.

3) Masażu: klasyczny, sportowy, tkanek głębokich, antycellulitowy, leczniczy oraz limfatyczny.

4) Kinesiology Tapingu – czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Plastrowanie dynamiczne pomoże także złagodzić ból kręgosłupa, poprawi krążenie czy uratuje przed skurczami łydek.

5) Suchego Igłowania – to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na nakłuciu punktu spustowego w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł do akupunktury w celu leczenia bólu mięśniowo-powięziowego i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu. Wskazania do leczenia suchymi igłami to m.in. bóle pleców, łokieć tenisisty czy bark zamrożony. W połączeniu z terapią manualną przynosi spektakularne efekty.