NorMed – fizjoterapia i rehabilitacja, fizjoterapia łódź, rehabilitacja łódź

 

Kontakt (+48) 724583330

 

Kontakt (+48) 724583330

 

mgr Patrycja Gorzelak

Witam mam na imię Patrycja i od 2017 roku mam przyjemność być magistrem fizjoterapii. Tytuł ten zdobyłam na wydziale Wojskowo-Lekarskim Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

W swojej codziennej pracy z pacjentem wykorzystuję wiedzę zdobytą na licznych kursach. Pracuję głównie z pacjentami ortopedycznymi jak i neurologicznymi.

Metody i techniki jakimi się posługuję:
1. Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax’a, jest to system diagnostyczno-terapeutyczny nakierowany na pacjentów z dolegliwościami układu ruchu. Kompleksowość tej metody zapewnia wywiad i badanie funkcjonalne, które pozwala na bezpośrednie, lokalne i sprawne leczenie pacjenta.
2. PNF – metoda nakierowana na poprawienie funkcjonalności w życiu codziennym pacjenta. Terapia stymuluje receptory ruchu i pozycji ciała, umożliwiając utworzenie nowego wzorca ruchowego i stopniowe przywracanie sprawności.
3. Masaż tkanek głębokich, który dzięki swojemu powolnemu przebiegowi wpływa na stan mięśni, zmniejsza ich napięcie, powoduje rozluźnienie i zwiększenie płynności ruchów.
4. FDM, techniki działające na powięź za pomocą mocnego ucisku i przesuwania tkanek. Pozwalają w wielu przypadkach przynieść natychmiastową ulgę w bólu.

Charakteryzuje mnie pozytywne nastawienie i holistyczne podejście do pacjenta, do zobaczenia w gabinecie!